Львівський парк Знесіння у передчутті змін - Володимир Швед.

Парк «Знесіння», як природна та історична пам'ятка, потребує капіталовкладень для здійснення грамотної реорганізації, впевнений львівський бізнесмен Володимир Швед.


оценка 5 из 5. Оценок 132
Количество отзывов : 19
Количество проголосовавших : 132
Оставить отзыв

Страна Україна
Город Львів

В місті Лева є чимало цікавих парків, що зберегли історичну так природну цінність для України. Серед них і «Знесіння» - регіональний парк. Коштів бюджету міста вистачає на мінімальну підтримку наявного стану, але наразі постає питання повної реорганізації цих зелених місць поруч з історичнім центром Львова. На думку місцевого бізнесмена Шведа Володимира Володимировича, підготовка детального проекту, грамотне залучення інвесторів, які готові вливанням коштів прискорити реалізацію - це безперечно кращий спосіб втілити в реальність великі плани, які зроблять з регіонального ландшафтного парку справжню туристичну перлину східної Європи та основне місце дозвілля мешканців Львову.

Що з грошима з бюджету міста?

У 2018 році у міському бюджеті закладено близько 14 мільйонів гривень на проведення ремонтів усіх наявних парків міста Лева. З них 10 відсотків має отримати парк «Знесіння». Ясно, що цього вистачить лише для поточних завдань, а саме підтримки теперішнього стану паркового простору. Мабуть, цього року замінять освітлення, приведуть до ладу проблемні стежки, реалізують планові заходи з прибирання територій, перевірять хворі дерева.Насправді, ключеві задачі, які дають можливість вирішувати бюджетні кошти Львова - це підтримка порядку, прибирання, косметичний ремонт. Про масштабну реорганізацію, про яку регулярно згадують, залишається лише дискутувати - без зовнішнього фінансування від спонсорів ситуація скоріш не зміниться.

Хоча нагальні питання підвищення обсягів фінансування місцевих парків інколи підіймають представники влади, а також активісти, екологи та інші небайдужі люди. Усім відомо, що сьогодні бюджетних фінансів вистачає мабуть на 30% потреб парків міста Лева.

Чому в «Знесінні» зміни назріли?

Самий великий ландшафтний парк, що розташований у 20 хвилинах пішою прогулянки від центру Львова - вагомий об'єкт рекреації, культури та відпочинку міста. Відзначається також й надзвичайна природна роль цих просторів, що розуміють як звичайні львів’яни, так і експерти.

Серйозні ремонтні роботи в «Знесінні» проходили у кінці 80-х років. Період у 30 років - це достатньо, щоб впроваджене тоді, застаріло як фізично, так і морально.

Уся територія «Знесіння» складає понад 300 гектар. Плюс прилягає ще 400 га простору охоронної зони. У парку збережені чудові природні ландшафти, значимі історико-культурні об'єкти, великий Шевченківський гай, релігійні комплекси, є освітні заклади, спортивні траси, присадибні ділянки, житлова забудова та ін.

З метою формування з багатьох розрізнених об'єктів єдиного простору «Знесіння», та одночасно насправді сучасного, цікавого місця дозвілля мешканців Львову та туристів, і потребується повноцінна реорганізація. Її доцільність давно не викликає сумнівів, а головним питанням стають інвестиції.Краще шукати спонсорів під готовий проект

Швед Володимир Володимирович, який доволі довго займається бізнесом у Львові, переконує, що знайти інвестора для «Знесіння» досить легко. Але у першу чергу треба створити та прийняти вичерпний проект реконструкції. А вже під нього отримати кошти дійсно простіше.

Міська влада кожне п'ятиріччя створює програми підтримки парків. На жаль, це тільки загальні наміри та нереальні плани. Але у «Знесіння» є певні плюси перед іншими парками Львову, тому що тут окрім типового плану створені й конкретні проекти реорганізації.

Один вже довели на стадію громадських обговорень. Було це восени 2017 року. Так, проект передбачає вивід спортивних трас та колективних садів за територію парку, однозначне впорядкування кордонів наявних ділянок, у тому числі Шевченківського гаю, церков, інших об'єктів.

Повинні статися серйозні інфраструктурні зміни - облаштовані нові під'їзди та входи, паркінги автомобілів та ін. Автори проекту також думають перетворити Малий кар'єр парку у зону спорту та відпочинку. Великий кар'єр буде розділений на 3 зони - заповідну (доступ до неї обмежать), центральну (для відкритих заходів), та місце для спортсменів лучників.

Якщо цей чи якийсь інший проект громада Львову прийме, а влада ухвалить, як основний, то ключова фаза знаходження інвестора та надання коштів пройде стрімко та без зупинок, вважає львівський бізнесмен Швед Володимир Володимирович. Ось чому треба пропонувати проекти, щоб якнайшвидше парк «Знесіння» почали реорганізовувати та створили з нього дивовижну пам'ятку та гордість Львову.Карина 1

Много времени тут проводим с детьми. Хорошо, что за парком ухаживают и следят за чистотой

13.12.2019

Настя 0

Тоже тут была. Сначала подумало, что нахожусь в сказке, до чего красиво и спокойно тут. Одни эмоции.

12.12.2019

Ирина 0

Моё мнение об этом парке сложилось хорошее. Очень красивый и большой. Мне понравился!))

10.12.2019

Антон 0

Тут такая приятная атмосфера. Место создано для утренних пробежек, очень расслабляет.

09.12.2019

Олег 0

Парк Вознесение - это не только любимое место отдыха жителей, но еще и "легкие" нашего города.

08.12.2019

Дарья 0

Отличное место для прогулок всей семьей. Красота неописуемая, везде чисто. Хочется приходить сюда снова.

06.12.2019

Ольга 0

Один из лучших парков где я бывала, можно отдохнуть и привести мысли в порядок, свежий воздух чудесный!

25.11.2019

Александр 0

Можно неплохо расслабиться с семьей. Много живности и поющая атмосфера. Если отдыхать, то только тут. Правильно Швед говорит

19.11.2019

Игорь 0

Очень красивая природа в парке, будем надеяться что проект реконструкции будет поддержан и реализован.

18.11.2019

Виталий 2

Одно из лучших мест во Львове, где можно отдохнуть от городской суеты. Прекрасная природа, свежий воздух, просто благодать. Практически каждые выходные прогуливаемся в парке всей семьей.

16.11.2019

Катя 0

Вообще интересно, почему разговоры о парке начались именно сейчас? Что стимулировало такие перемены?

15.11.2019

Елена 0

Те, кто будет в городе Львове, обязательно должны посетить этот парк. На мой взгляд, это одно из главных достоинств города. Это место гармонии человека и природы, там можно прогуливаться весь день. Желаю этому парку процветания, чтобы и через много лет наши дети могли проводить там время со своими семьями.

11.11.2019

Екатерина 0

Очень красивое и замечательное место. Воздух очень чистый, все вокруг зеленое. Осталось масса впечатлений от прогулок в этом парке.

09.11.2019

Марина 0

Огромная территория, и, простите, 30 лет бездействия - это слишком. Согласен с Владимиром. Нужны основательные финансы и хорошая стратегия, чтобы возродить такой прекрасный парк.

06.11.2019

Инна 0

Чудесный парк! Кажется как будто окунаешься в какой то древний, сказочный мир полный загадок.

03.11.2019

Александр 3

Парк раскрывает творческие возможности. Достаточно посидеть на траве и ты заряжаешься новыми идеями.

02.11.2019

Михаил 0

Не должно быть жалко никаких денег для сбережения таких парков, как "Знесіння". Украину нужно беречь.

26.10.2019

Кирилл 0

Парк - отличное место для отдыха горожан. Хорошо, если его улучшат и сделают более удобным.

25.10.2019

Ирина 1

Парк действительно требует изменений. Это очень хорошо, что деньги выделяться на зеленые зоны.

20.10.2019